kleszcze - kleszcz u psa - jak usunąć kleszcza - kleszcze u psów na forum Pupileo.pl

kleszcze u zwierząt
o kleszczach
Zdjęcia zwierząt
kleszcze, pchły, komary robaki i odrobaczanie > Psy molosy to nasza pasja! > kynologia > rasy > weterynaria > forum
MECENASEM Serwisu Molosy.pl jest Bayer HealthCare kleszcze pchły komary kleszcze Bayer HealthCare

Obroża KILTIX firmy Bayer pewna długotrwała ochrona psa

 

Obroża KILTIX firmy

Bayer HealthCare Dział Weterynaryjny

to pewna, długotrwała ochrona psa

Kleszcze - Obroża Kiltix - superskuteczny zabójca kleszczy

Obroża KILTIX ®, firmy Bayer dzięki unikalnemu połączeniu czynników aktywnych skutecznie nie dopuszcza do inwazji kleszczy i pcheł (zabija je). KILTIX ® to ochrona pewna, pełna i na cały sezon (7 miesięcy).

Poprzez jedno ukąszenie kleszcze mogą przenosić groźne choroby wirusowe i bakteryjne, zarówno na psy, jak i na ludzi. Kleszcz pobierając krew swojej ofiary wprowadza do ciała zwierzęcia dużą objętość śliny, a z nią wirusy i bakterie chorobotwórcze, wywołujące poważne i często groźne dla życia zwierząt choroby - boreliozę, babeszjozę i kleszczowe zapalenie mózgu. Choroby te są bardzo niebezpieczne i w skrajnych wypadkach mogą doprowadzić do śmierci zwierzęcia.

kleszcze

 

Zoonozy to poważny problem!

 

Poznaj dobre rady Bayer HealthCare:

Kleszcze, pchły, komary, robaki > obroża KILTIX > ochrona psów > Mecenat firmy Bayer HealthCare Dział weterynaryjny > Zoonozy to poważny problem! Nie bądź obojętny, zobacz informacje i poznaj dobre rady firmy Bayer:

1. Wszystkim właścicielom psów i kotów należy zalecać utrzymywanie higieny rąk po kontakcie ze zwierzęciem.
2. Posiadanie zwierzęcia nie jest warunkiem koniecznym do zarażenia się wieloma chorobami odzwierzęcymi (w tym giardiozą, toksoplazmozą, toksokarozą czy echinokokozą). Należy pamiętać, że człowiek może zarażać się pasożytami zjadając ich formy inwazyjne znajdujące się np. na źle umytych warzywach czy owocach.
3. Nie należy wypuszczać psów i kotów, by załatwiały się w miejscach przypadkowych, nie przeznaczonych do tego celu (np. w piaskownicach, skwerach zabaw dla dzieci i innych miejscach publicznych). Kał po defekacji zwierzęcia powinien być zawsze usuwany przez jego właściciela.
4. Powinno się ogradzać i utwardzać miejsca zabaw dla dzieci.
5. Należy przeprowadzać okresowe badania parazytologiczne kału psów i kotów (na toksoplazmę tylko kotów) dla sprawdzenia,
czy nie są one siewcami cyst, oocyst bądź jaj pasożytów. W razie wyniku dodatniego podajemy zwierzętom odpowiedni lek.
6. Szczenięta i kocięta w wieku do 1 roku życia powinny być poddane programowi profilaktycznego odrobaczania w kierunku glistnicy. Należy pamiętać, że jednorazowy zabieg odrobaczania nie przyniesie pożądanego skutku w przypadku toksokarozy o podłożu prenatalnym lub laktogennym.
7. Zapobieganie inwazji tasiemca D. caninum powinno opierać się nie tylko na profilaktycznym podawaniu leków przeciwrobaczych, lecz także na zwalczaniu pcheł, dzięki czemu przerwany zostaje cykl rozwojowy tego pasożyta.
8. Mając na względzie, że pchły mogą rozwijać się w środowisku domowym człowieka, należy pamiętać, że oprócz stosowania preparatów przeciwpchelnych regularne sprzątanie przy pomocy odkurzacza usuwa 15-20% larw i 32-59 procent jaj pcheł.
9. Zwierzęta przed inwazją kleszczy należy zabezpieczać stosując profilaktycznie odpowiednie preparaty.
10. Zarówno u człowieka jak i u zwierząt, jeżeli dojdzie do wkłucia się kleszcza w skórę, należy zadbać by jak najszybciej usunąć go mechanicznie. Można to uczynić chwytając pasożyta pęsetą jak najbliżej skóry i odchylając go na stronę grzbietową wyciągnąć. Miejsce wkłucia należy zdezynfekować. Ważne jest by pasożyta usunąć przed upływem 24 godzin od chwili wkłucia, ponieważ po tym czasie zwykle następuje zakażanie lub zarażanie patogenami zawartymi w przewodzie pokarmowym kleszcza.
11. Więcej informacji na stronie www.parazytologia.pl 


Źródło:

  1. Broszura firmy Bayer HealthCare Dział Weterynaryjny, pt. "Zoonozy".

  2. Przeczytaj więcej informacji na http://www.weterynaria.bayer.com.pl/

Indeks rycin:

Materiały prasowe Obroży KILTIX dla małych psów.

Serwis Molosy.pl
www.molosy.pl
Nowa Era Molosa

Kleszcze - Pchły - Komary - Robaki - Odrobaczanie psów - Bayer HealthCare Dział Weterynaryjny - Walka z pasożytami u psów!

Czy chcesz poznać inne informacje związane
z obchodami roku i  cyklem publikacji 

Ochrona przed kleszczami, pchłami,
komarami i robakami
?
 kliknij tu!

powrót do góry: kliknij tu...

 

 
 

 

Kleszcze - Pchły - Komary - Robaki - Odrobaczanie psów - VetriDerm - Advantage - Obroża Kiltix
 

Pupileo.pl Mecenas walki z pasożytami u zwierząt.
 

Copyright © wszelkie prawa zastrzeżone 2002 - 2013  Kleszcze.com.pl