kleszcze - kleszcz u psa - jak usunąć kleszcza - kleszcze u psów na forum Pupileo.pl

kleszcze u zwierząt
o kleszczach
Zdjęcia zwierząt
kleszcze, pchły, komary robaki i odrobaczanie > Psy molosy to nasza pasja! > kynologia > rasy > weterynaria > forum
MECENASEM Serwisu Molosy.pl jest Bayer HealthCare kleszcze pchły komary kleszcze Bayer HealthCare

Nadwrażliwa, boląca skóra, świąd, zmiany alergiczne

 

Vetriderm

 

skuteczne

 

antidotum


na skórne


kłopoty

 

       Liposomy – Rewolucja w dermatologii!

Nadwrażliwa, boląca skóra, świąd, zmiany alergiczne są dolegliwościami, które bardzo często dokuczają naszym psom. Jak im zaradzić?

Vetriderm to seria środków wykorzystujących najnowocześniejsze zdobycze współczesnej weterynarii. Zawarte w preparatach Vetriderm liposomy, dzięki swoim unikalnym właściwościom, umożliwiają wchłanianie substancji leczniczych, a także uzyskanie ich przedłużonego działania. To właśnie dzięki obecności liposomów środki Vetriderm wykazują bezkonkurencyjną jakość i skuteczne działanie. Liposomy w zestawie Vetriderm to rewolucja w dermatologii.

Około 30% pacjentów lecznic weterynaryjnych to pacjenci cierpiący na choroby skóry. Stąd ważność problemu, zwłaszcza w okresie sezonu pchlego, wydaje się być uzasadniona. Poniżej chcieliśmy przybliżyć nieco temat dotyczący pielęgnacji skóry w jej stanach chorobowych i odpowiedzieć na często zadawane przez Państwa pytania:

Dlaczego mój pies ma problemy ze skórą?
Naskórek psa jest cieńszy i delikatniejszy niż człowieka. Podobnie jak u człowieka, stanowi on barierę ochronną przed wszelkimi czynnikami szkodliwymi środowiska, przy czym te same czynniki (stres, zakażenia, pasożyty, błędy żywieniowe), które u człowieka nie wywołują zmian skórnych, u psa powodują powstawanie uszkodzeń częściej, szybciej i silniej wyrażonych.

Nigdy nie powinno się lekceważyć żadnych zmian skórnych!
Nawet te z nich, które mogą wydawać się początkowo niegroźne, jak świąd objawiający się swędzeniem, jeżeli nie są odpowiednio wcześnie leczone, mogą być przyczyną późniejszych, ciężkich schorzeń.

Na co zwrócić uwagę?
Pierwszym sygnałem może być świąd przejawiający się częstym drapaniem, lizaniem czy nawet wygryzaniem sierści podrażnionych okolic ciała. Zwierzę staje się niespokojne. Z czasem jego sierść staje się matowa, włos najeżony, a skóra traci elastyczność. Włosy wypadają ciągle bez względu na porę roku. Może pojawić się łupież, szczególnie dobrze widoczny przy głaskaniu psa pod włos. W innych przypadkach dochodzi do przetłuszczenia sierści. Sprawia ona wrażenie ciągle wilgotnej. Pojawia się obcy, nieprzyjemny zapach. Stany te tworzą doskonałe warunki dla rozwoju wtórnych zakażeń, których leczenie jest znacznie bardziej uciążliwe, kosztowne, a niekiedy całkowity powrót do zdrowia okazuje się niemożliwy.

Dlaczego leczenie chorób skóry jest takie długotrwałe?
Czas odnowy naskórka u psa wynosi minimum 3 tygodnie. Aby uzyskać efekty, należy zatem leczyć skórę przynajmniej przez miesiąc.

Dlaczego u mojego psa dochodzi do nawrotów choroby?
Istnieją predyspozycje rasowe, jak również osobnicze, do występowania określonych chorób skóry. Każde zwierzę z problemami dermatologicznymi wymaga szczególnej opieki. Częste zabiegi pielęgnacyjne zmniejszające są najlepszym sposobem zapobiegania nawrotom choroby.

Czy można używać u psów łagodnych szamponów dla ludzi?
Nie, fizjologiczny odczyn skóry psa nie jest tak kwaśny jak człowieka. Dlatego szampony przeznaczone dla ludzi, bez względu na ich jakość, nie są wskazane dla psów.

Czy kąpanie psa pomaga jego zdrowiu?
Na pewno kąpanie psa nie jest łatwe i może być uciążliwe dla właściciela, szczególnie, kiedy należy to robić co drugi dzień przez kilka tygodni. Jednakże kąpiele z użyciem odpowiednich szamponów przyspieszają proces zdrowienia, bowiem składniki aktywne działają najkrótszą drogą na skórę i okrywę włosową. Pozwala to na szybsze przywrócenie skórze i okrywie włosowej zwierzęcia prawidłowego stanu. Również długość leczenia antybiotykami oraz dawki leków przeciwzapalnych
mogą być mniejsze przy równoczesnym stosowaniu szamponów.

Zestaw dermatologicznych środków pielęgnacyjnych VetriDerm
firmy Bayer zawiera 4 preparaty o różnorodnym,
wzajemnie uzupełniającym się działaniu.

---------------------

lista zagadnień dla Vetriderm:

[Do Góry]
[Nadwrażliwa, boląca skóra, świąd, zmiany alergiczne]
[Kąpanie psa i kota jest sztuką samą w sobie]
[VetriDerm - Zastosowania dermatologicznch środków]

 

Serwis Molosy.pl
www.molosy.pl
www.bayer.molosy.pl
Psy molosy to nasza Pasja!

Chcesz przeczytać więcej informacji? kliknij tu!


Źródło: Materiały firmy Bayer HealthCare - VetriDerm: VetriDerm, INTENSIWET, SENSIWET, SZAMPON, SENSIWET, SPRAY, OTEX - Zestaw dermatologicznych środków pielęgnacyjnych VetriDerm firmy Bayer zawiera 4 preparaty o różnorodnym, wzajemnie uzupełniającym się działaniu.

powrót do góry: kliknij tu...

 

 
 

 

Kleszcze - Pchły - Komary - Robaki - Odrobaczanie psów - VetriDerm - Advantage - Obroża Kiltix
 

Pupileo.pl Mecenas walki z pasożytami u zwierząt.
 

Copyright © wszelkie prawa zastrzeżone 2002 - 2013  Kleszcze.com.pl